jacuzzi

Kilka powodów, dla których warto mieć własne jaccuzi?

Lubisz kąpiele w jacuzzi? Regularnie korzystasz z wanny z hydromasażem będąc na basenie? A co powiesz na własne Spa? W tym artykule wymienimy kilka powodów dla których wart mieć prywatne jacuzzi. Zobaczymy także ile korzyści zdrowotnych niesie ze sobą kąpiel w wannie z hydromasażem.

Jacuzzi – Dlaczego lepiej mieć prywatne niż korzystać z publicznego?  

Co przede wszystkim przewyższa posiadanie własnego jacuzzi od korzystania z publicznego Spa? Fakt, iż mając prywatne, przydomowe jacuzzi możesz korzystać z niego ile chcesz. Nie jest tajemnicą, że każdy z nas potrzebuje odpoczynku – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Kąpiele w wannie z hydromasażem mają ogromny wpływ na nasze zdrowie, ale o tym w kolejnych akapitach. Koleją zaletą posiadania własnego spa jest higiena. Będąc w Adua parku czy SPA, masz kontakt z licznymi bakteriami, grzybami i wirusami. Natomiast u siebie, wiesz kogo przyjmujesz w gości, kto korzysta z twojej wanny. Następną zaletą jest intymność. Prywatne jacuzzi ogrodowe zapewnia Ci pełną prywatność. Niestety – co oczywiste – nie można na to liczyć w publicznych ośrodkach. W drugim akapicie wymienimy następne zalety posiadania przydomowego jacuzzi.

wanna z hydromasażem

Wanna z hydromasażem – Cena, korzyści zdrowotne i nie tylko

Ile wizyt w SPA bądź paru wodnym jest potrzebnych, by zobaczyć efekty korzystania z wanny z hydromasażem? Jeśli chodzi o krótkotrwałe efekty, to już po jednej kąpieli je dostrzeżemy. Jednak wystarczą na naprawdę krótko. Gdybyśmy chcieli czerpać korzyści długotrwałe, potrzebnych by było wiele wizyt w takich miejscach. Bilet wstępu do aqua parku czy Spa kosztuje niemało. A pamiętać trzeba także o cenach paliwa. Koszt własnej wanny z hydromasażem to od kilku do kilkudziesięciu tysięcy, w zależności od gadżetów i wielkości. Jednak ten jednorazowy wydatek przyniesie niekończące korzyści. Skupmy się teraz na zaletach zdrowotnych.

Dobroczynny wpływ na zdrowie

Potrzebujesz relaksu? Pragniesz niejako zresetować umysł? To nic dziwnego. W obliczy pandemii, wojny, pędu życia i rosnących cen każdy z nas ma takie odczucia. A każde 10 minut kąpieli w jacuzzi oznacza redukcję stresu i produkcję endorfin szczęścia. Oprócz tego dotlenia nasz organizm, pomaga w rewitalizacji skóry. Jest także skuteczne w walce z cellulitem i obrzękami. Lekarz polecają kąpiel w wannie z hydromasażem osobom po kontuzjach. Tak naprawdę tych korzyści można by wymienić jeszcze wiele.