fotobudka Poznań

Fotobudka i jej pochodzenie – Od kiedy to popularna atrakcja?

Organizacja wesela, urodzin czy innej imprezy często wiąże się z wieloma trudnościami, a przede wszystkim kosztami. Jednak później wspomnienia są niezapomniane. Ważną częścią każdej imprezy są atrakcję. Jedną z nich może być fotobudka Poznań. Od kiedy jest to popularna atrakcja? Czym początkowo była i kto ją wymyślił?  Dlaczego jest dziś tak chętnie wypożyczana?

Kto wymyślił tę atrakcję?

Zautomatyzowane urządzenie, które wykonuje zdjęcia i od razu je drukuje. To właśnie fotobudka Poznań. Wykorzystywana Wykorzystuje głównie do wykonywania fotografii paszportowych bądź legitymacyjnych. Jednak „po godzinach” fotobudka odgrywa ważną rolę na imprezach. Skąd właściwie wzięło się to urządzenie? Pierwszą fotobudkę w 1925 roku wymyślił, skonstruował i opatentował Anatol M. Josepho, imigrant z Syberii.  Fotobudkę odwiedzało dziennie aż 7,5 tysiąca osób stojąc w kolejce, aby zrobić sobie kilka zdjęć na jednym pasku za 25 centów. Ciekawostką jest, że wśród osób czekających do zrobienia sobie zdjęć w fotobudce był między innymi gubernator stanu Nowy Jork. Wtedy czas wydruku wynosił 10 minut. W 1927 r. Anatol M. Josepho otrzymał za swój wynalazek milion dolarów. Dziś, patrząc jaką popularnością cieszy się ta atrakcja, zupełnie nas to nie dziwi. Na szczęście wydrukowanie zdjęć nie trwa już 10 minut.

fotobudka Swarzędz

Dlaczego Fotobudka Poznań jest tak oblegana?

Same tace na weselach czy innych imprezach okolicznościowych już nie wystarczają. Potrzebne są dodatkowe atrakcje. Zdjęcia pozwalają na zatrzymanie chwili. Pozwalają na wspomnienia, nawet, jeśli pamięć zawodzi. Do zdjęć możemy wracać kiedy tylko mamy ochotę. Jeśli przedstawiają kogoś dla nas ważnego lub są wspomnieniem z ważnej uroczystości, możemy je powiesić w widocznym miejscu. W trakcie wesel, urodzin, rocznic ślubu i tym podobnych uroczystości, fotobudka Swarzędz jest świetną sposobnością, by uwiecznić chwile z bliskimi nam osobami. Nierzadko są to wesołe, a nawet szalone zdjęcia. Zwykle osoby wynajmujące to urządzenie dają możliwość wyboru tła, jakie ma być widoczne za nami, ramki, która ma nas otaczać na zdjęciu a także napisu. Nierzadko do wyboru mamy również zabawne gadżety, takie jak wąsy, kapelusze, peruki i tym podobne. Zdjęcie z fotobudki jest wąskie, dlatego świetnie sprawdzi się jako zakładka do książki, czy ozdoba przy lustrze.