komornik Gdynia

Komornik daje gwarancję, że wyrok sądu się urzeczywistni   

Wiele osób traktuje komorników, jak ludzi najgorszej kategorii, którzy bez serca odbierają mienie niewinnym ludziom. Jednak tak kreują ich media, a rzeczywistość jest zupełnie inna. Kiedy komornik Gdynia może przejąć czyjeś mienie? Na czym dokładnie polega praca komornika? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Kolejność działań to klucz w sytuacji

Zwykle z osobą komornika spotykamy się jedynie w telewizji. Niestety tego urzędnika często przedstawia się jako bezwzględnego, bez serca, który bezpodstawnie wchodzi do czyjegoś domu i przejmuje jego mienie. Czy w rzeczywistości tez to tak wygląda? Oczywiście, że nie. Komornik Gdynia to funkcjonariusz publiczny, który dba o porządek – dzięki niemu urzeczywistniane są wyroki sądowe w sprawie egzekucji mienia. Jest to bardzo istotne i warte zapamiętania – komornik działa dopiero po zapadnięciu wyroku sądowego. Początkowo wierzyciel najczęściej próbuje odzyskać zapłatę na własną rękę. Następnie korzysta z pomocy firmy windykacyjnej. Jednak gdy nie udaje się wyegzekwować zapłaty od dłużnika, sprawa trafia do sądu(wcześniej wypisywany jest wniosek egzekucyjny wzór), a następnie, najczęściej na drogę postępowania komorniczego. W takim wypadku, przymusową egzekucją długu zajmuje się gwarant wykonalności wyroku, czyli właśnie komornik sądowy.

Jak widać, zanim komornik Gdynia zostanie zmuszony do odebrania mienia mija dużo czasu i podejmowanych jest wiele kroków.

wniosek egzekucyjny wzór

Komornik Gdynia może być potrzebny również Tobie

Sytuacja w Polsce i na świecie jest coraz bardziej napięta. Polacy rzadziej dostają kredyty. Niektórych nie stać na dokończenie jakichś inwestycji. W tych sytuacjach wiele osób próbuje pożyczyć pieniądze od znajomych. Niestety nierzadko nie mają z czego oddać. A trzeba pamiętać, że jeśli ktoś zdecydował się na wzięcie kredytu czy pożyczenie pieniędzy od osoby prywatnej, to powinien odpowiedzialne podejść do spłaty długu. Gdyby postawić się w sytuacji osoby, która jest wierzycielem, może się okazać, że ma równie trudno, co dłużnik. Nie zawsze to dłużnicy są w opłakanej sytuacji. Gdyby nie komornik, nawet z orzeczeniem sądu dłużnik mógłby czuć się bezkarny. Skuteczny komornik doprowadza do realizacji orzeczenia sądu, czyli inaczej mówiąc, egzekwuje ustaloną kwotę pieniężną. Zastosowuje przy tym określone środki przymusu. Dzięki niemu wierzyciel może mieć pewność, że wyrok sądu się urzeczywistni.