Terapia par Bydgoszcz

Terapia dla par – czy jest skuteczna? Kiedy z niej skorzystać?

Zdarza się i to w niejednym związku, że pojawiają się problemy. Aby uratować związek wiele par decyduje się na terapię. Dzięki niej wielu parom udaje się zrozumieć i pokonać problemy. Kiedy rozpocząć terapię dla par? Z czyjej pomocy warto skorzystać?

Terapia par Bydgoszcz – kiedy ją rozpocząć?

Trudności, kryzysy i problemy – pojawiają się w każdym związku. Często partnerzy nie są samodzielnie poradzić sobie z problemami, które najprościej w świecie ich przerastają. To właśnie wtedy jest moment, w którym warto zdecydować się na terapię. Kto i kiedy powinien skorzystać z terapii? Są to pary, w których pojawia się:

  • brak wizji na przyszłość,
  • przemoc i agresja,
  • kłopoty w wychowaniu dzieci,
  • kłamstwo i zdrady,
  • problemy seksualne,
  • pojawiające się myśli o rozstaniu, rozwodzie czy separacji.

Dlaczego warto rozpocząć terapię? Dobry psychoterapeuta Bydgoszcz sprawi, że partnerzy w zupełnie inny sposób spojrzą na pojawiające się problemy. Nabiorą dystansu i nauczą radzić sobie z pojawiającymi się w związku problemami. Czego nauczy nas psychoterapeuta? Na pewno każdy z partnerów nauczy się empatii, zrozumienia drugiej osoby oraz znalezieniu pozytywów w całej sytuacji. Terapia dla par jest świetnym rozwiązaniem nie tylko w chwilach kryzysu. Ale również aby umocnić swój związek i sprawić, aby z dnia na dzień stawał się lepszy.

Psychoterapeuta Bydgoszcz

Czy można stwierdzić, że terapia dla par jest skuteczna?

Zastanawiasz się, czy terapia dla par jest skuteczna? Czy nie jest to wywalanie pieniędzy w błoto. Jeśli znajdziesz dobrego terapeutę, to masz gwarancję na dobre efekty! Badania wykazują, że skuteczność terapii waha się w granicach 60%-80%. Wynik zależy od motywacji wewnętrznej partnerów, rodzaju psychoterapii i problemów, z jakimi boryka się para. Badania wykazują również, że pary, które uczestniczą w psychoterapii rzadziej się rozwodzą. Ważne, aby każdy z partnerów chciał zmiany – wtedy istnieje znacznie większa szansa na powodzenie. Obecnie terapię dla par uważa się za dobre rozwiązanie, z którego warto skorzystać.