Barierki drogowe

Barierki drogowe – czy powinny znajdować się na każdej drodze?

Jest wiele urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drogach jest pierwszorzędną sprawą, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, które to bezpieczeństwo mają zapewnić.

Barierki drogowe – zastosowanie i rodzaje

Barierki drogowe spotkać możemy na wielu drogach – nie tylko tych szybkiego ruchu. Barierki spotykane są przy przejściach dla pieszych, przy chodnikach czy przy mostach. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa tym, którzy poruszają się przy ulicach. Do rodzajów barierek zaliczamy:

  • barierki drogowe,
  • barierki mostowe,
  • bariery energochłonne,
  • bariery stalowe.

Inne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego to narzędzia, którymi nie są znaki drogowe. Ich celem jest ostrzeganie kierowców, rowerzystów i pieszych o niecodziennych sytuacjach, z którymi spotykamy się na drodze. Taką sytuacją mogą być roboty drogowe, kolizja czy wypadek. Do takich urządzeń zaliczyć możemy: lampy ostrzegawcze, słupki, progi zwalniające, pachołki, lustra, a także fale świetlne.

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego

Jakość – czy jest ważna przy wyborze tego typu urządzeń?

Jakość takich urządzeń musi być zachowana. Wybierając akie urządzenia musimy zwrócić uwagę, aby spełniamy wszystkie wymagania i posiadały niezbędne atesty. Systemy barier i inne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego muszą być zgodne z normą EN PN 1317.

Wiele firm, które oferują takie produkty współpracują z GDDKiA. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują produkty drogowe. Warto wybierać te, które oferują produkty najwyższej jakości.

Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze jest bardzo istotne. Co roku na drogach jest wiele wypadków i kolizji. Aby temu zapobiec na rynku pojawiają się urządzenia, które mogą zniwelować ich skutki. Niestety najważniejsza na drogach jest rozwaga i uważność kierowców. Często nawet najlepszej jakości urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego nie poradzą sobie z bezmyślnością i brawurą nierozważnych kierowców.