mieszkania na sprzedaż Mogilno

Jak inflacja wpłynęła na mieszkania na sprzedaż Mogilno?

Rok 2023 to zdecydowanie rok niebywałych podwyżek. Dotyczy to wszystkiego – jedzenia, ubrań, wody, prądu… Czy mieszkania na sprzedaż Mogilno także zmieniły swoje ceny w związku z inflacją? Niestety tak. W tym artykule powiemy trochę o rosnących cenach a także mieszkaniach na sprzedaż.

Co się stało?

Najpierw wybuchła pandemia. W jej trakcie zbankrutowało wiele firm, podrożały podstawowe produkty spożywcze, a także środki ochrony osobistej, takie jak maseczki czy żele antybakteryjne. Gdy zaczęliśmy wychodzić z pandemii, to za granicą wybuchła wojna. Najazd Rosji na Ukrainę wpłynął negatywnie na cały świat. Zarówno Rosja, jak i Ukraina byli ważnymi importerami różnych produktów do innych krajów. Ukraina to przede wszystkim „kraj chleba”. Ich żyzne gleby idealnie nadają się do uprawy pszenicy. Większość pszenicy, którą kupowała Polska pochodziła właśnie z tego państwa. Rosja to natomiast ważny importer stali, ropy i gazu. Z tego powodu, po nałożeniu na Rosję sankcji, w naszym kraju obserwujemy nieprawdopodobne podwyżki cen. Paliwo, gaz, stal i wiele innych kosztują dziś nawet trzykrotnie więcej niż w zeszłym roku. A jak to się odbiło na cenach nieruchomości?

domy na sprzedaż Mogilno

Mieszkania na sprzedaż Mogilno – Jak to wygląda cenowo?

Każdy, kto zdecydował się w tym roku na budowę domu, dziś na pewno bardzo się stresuje. Planowany koszt całości prawdopodobnie mocno się zmienił. Osoby, które kupiły materiały budowlane przed wojną miały wielkie szczęście. Domy na sprzedaż Mogilno kosztują teraz średnio 500 tysięcy złotych. I nie mówimy wcale o bardzo dużych nieruchomościach. Jednak przyznać trzeba, że ceny mieszkań nie zmieniają się tak szybko w porównaniu z cenami mieszkań na sprzedaż Mogilno. Te ulegają zmianom z tygodnia na tydzień. Jeszcze w grudniu za metr kwadratowy płaciliśmy średnio 6, 400 złotych, natomiast do marca cena ta wzrosła do prawie 8 tysięcy. Aktualnie wartość nieco spadła i za metr kwadratowy mieszkania w stanie surowym zapłacimy średnio 6,900 złotych.