jacuzzi

Czy przed wejściem do jacuzzi lub sauny można się najeść?

Korzystanie z jacuzzi czy sauny, kiedy jest regularne, przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Mówimy zarówno o zdrowiu fizycznym i psychicznym. Ale warto wiedzieć, jak najlepiej korzystać z takiego spa. W tym artykule powiemy o samych korzyściach wynikających z posiadania własnego mini spa, a także odpowiemy na tytułowe pytanie. Czy przed wejściem do jacuzzi lub sauny można się najeść?

Prozdrowotne działanie jacuzzi

Kąpiel w jacuzzi to przede wszystkim relaks. A przecież tego bardzo potrzebujemy w ostatnich miesiącach. Już 10 minutowa kąpiel w wannie z hydromasażem poprawia nasz samopoczucie i redukuje poziom stresu. Gdyby korzystać z jacuzzi regularnie nasze zdrowie psychiczne byłoby w znacznie lepszym stanie. A co powiedzieć o korzyściach dla zdrowia fizycznego? Jeżeli masz cellulit hydromasaż może wiele zdziałać ponieważ pobudza krążenie. Lekarze zachęcają do korzystania z jacuzzi osoby z obrzękami nóg. Co więcej, takie kąpiele zmniejszają ból ścięgien, mięśni. Wiele osób poleca je nawet na bóle głowy. Wytwarzane w wodzie bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi w naszej skórze, co prowadzi do stymulacji usuwania toksyn z organizmu i zastąpienia ich tlenem i substancjami odżywczymi. Oczywiście nie każdy powinien kąpać się w wannie spa. Chodzi chociażby o osoby z podwyższonym ciśnieniem czy z chorobami skóry i otwartymi ranami.

sauny

Prozdrowotne działanie sauny

Pierwsza korzyść nie różni się od tej, którą daje nam korzystanie z wanny z hydromasażem. Poziom naszego stresu obniża się, a my możemy w pełni wyluzować. Dzięki saunie możemy podnieść odporność organizmu, ponieważ w sposób kontrolowany podnosimy temperaturę ciała. To pozwala zabić wirusy, bakterie i usunąć z organizmu toksyny. Regularne saunowanie wzmocni twój organizm nieporównywalnie. Fakt, że w trakcie sanowania usuwamy toksyny wpływa korzystnie na jędrność, a także koloryt skóry. Dzięki saunie usprawnisz prace układu krążenia, układu oddechowego i układu ruchu, zwiększając tym samym swoją wytrzymałość. Co więcej, rozgrzanie organizmu łagodzi dolegliwości bólowe.

Czy przed wejściem do spa można się najeść?

Co ciekawe, zarówno z sauny jak i jacuzzi nie powinno się korzystać ani na czczo, ani zaraz po posiłku. Dlatego skończ jeść minimum pół godziny przed wejściem do spa.