Cięcie wodą

Precyzja i jakość – czyli to, co wyróżnia metodę cięcia wodą

Cięcie wodą. Czy słyszałeś kiedykolwiek o tej metodzie obróbki metali? Jak się okazuje jest to coraz chętniej wybierana forma obróbki metali i to ze względu na efekty, jakie dzięki niej można uzyskać. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się więcej o cięciu wodą.

Na początek poznaj zalety cięcie wodą!

Do największych zalet cięcia wodą zaliczymy:

  • czystość podczas obróbki – podczas obrania materiałów nie są wytwarzane pyły, co powoduje, że obróbka jest czysta,
  • precyzja – obrabiane materiały są bardzo precyzyjne, nie wymagają dalszej obróbki, gdyż krawędzie wykonane są idealnie,
  • niska temperatura podczas obróbki – do obróbki nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, dzięki czemu nie powstają odpryski spowodowane wysoką temperaturą,
  • możliwość obróbki nie tylko metali – możliwe jest obrabianie materiałów nie tylko metalowych, ale również szklanych, ceramicznych czy gresowych.

Ta metoda jest coraz częściej wykonywana. A co ważne obrabiać nią można nie tylko metale, ale również i inne materiały, do których zaliczymy: plastiki, tworzywa sztuczne, szkło, gres i wiele innych materiałów.

Cięcie strumieniem wody

Nowoczesne maszyny kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa

To, co najbardziej liczy się dla wielu klientów, to jakość i precyzja obróbki. Aby uzyskać taki efekt, wykorzystuje się nowoczesne maszyny. Przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na zakup nowoczesnych maszyny CNC. Jej wykorzystanie ma wiele zalet. Nie tylko przyczyniają się do uzyskania zadawalających efektów, ale również przyczyniają się do usprawnienia przebiegu pracy. Maszyny CNC, sterowanie numerycznie pozwalają na wykonanie większej ilości zleceń, w krótszym czasie. Choć inwestycja, z pozoru wydaje się ogromna, to wieli uważa, że warto.

Jak każda metoda obróbki metali, cięcie strumieniem wody ma też swoje wady. A największą z nich jest fakt, że obrabiać można tylko materiały o płaskiej powierzchni.