dobry ortopeda Poznań

Dobry ortopeda Poznań, a leczenie komórkami macierzystymi

Artykułów na temat komórek macierzystych jest cała masa. Dlaczego? Ponieważ są one warte uwagi. Ale my dziś skupimy się nie tyle na samych komórkach, co na specjalistach wykorzystujących je w leczeniu. Czy każdy dobry ortopeda Poznań leczy komórkami macierzystymi?

Dobry ortopeda Poznań, a nowoczesne metody leczenia

Każdy rok przynosi ludzkości nowe odkrycia. Mamy coraz większa wiedzę chociażby w dziedzinie medycyny. Biotechnologia i inne możliwości pozwalają na coraz to nowsze i dokładniejsze badania. Dzięki temu dostępnych jest więcej metod leczenia. Wiele z nich okazuje się dużo skuteczniejszych od znanych nam dotychczas. Chodzi między innymi o leczenie komórkami macierzystymi. Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie metody leczenia, które stosuje się od wielu lat są złe. Jednak dobry lekarz – szczególnie dobry ortopeda Poznań zawsze powinien być na bieżąco, ponieważ dzięki temu dobierze najlepszy sposób leczenia spośród wszystkich dostępnych. W ortopedii szczególną sławę zyskał ostatnio przeszczep komórek macierzystych. Na czym ono dokładnie i jak wielu ortopedów go wykonuje?

przeszczep komórek macierzystych

Przeszczep komórek macierzystych

Komórki macierzyste Poznań mają dwie wyjątkowe cechy. Potrafią się powielać oraz różnicować do wyspecjalizowanych komórek. Popularnym zabiegiem z wykorzystaniem komórek macierzystych jest Lipogems. Polega on na pozyskaniu komórek macierzystych pacjenta z jego tkanki tłuszczowej i wszczepieniu ich w miejsce, które wymaga regeneracji i naprawy tkanki. Przeszczep komórek macierzystych jest autologiczny, więc nie ma ryzyka odrzucenia go. Inną zaletą tej terapii jest fakt, że cały zabieg odbywa się w trakcie jednej wizyty w gabinecie zabiegowym. Efekty, jakich możemy się po leczeniu komórkami macierzystymi to:

  • zmniejszenie dolegliwości bólowych, a co za tym idzie ograniczenie zużycia środków przeciwbólowych.
  • regeneracja uszkodzonych tkanek,
  • przywrócenie lub poprawa  zakresu ruchomości stawu.

Z takiego zabiegu skorzystać może każdy – bez względu na wiek.
Niestety do tego potrzebny jest specjalistyczny sprzęt oraz warunki. Z tego powodu nie każdy dobry ortopeda może sobie na takowy zabieg pozwolić. Możliwościami takimi dysponują głównie prywatne kliniki. Jednak z powodu coraz większej popularności leczenia komórkami macierzystymi, możemy mieć pewność, że w przyszłości będzie to zabieg dostępny dla każdego.