pedicure Inowrocław

Pedicure Inowrocław – Czy warto zadbać o piękne stopy?

Oglądając Wiele kobiet chodzi do salonów kosmetycznych na manicure. Dbają w ten sposób o piękne paznokcie u dłoni. A czy warto chodzi na pedicure Inowrocław? Powiemy o tym w poniższym artykule.

Pedicure Inowrocław – Dlaczego chodzimy do kosmetyczki?

Większość z nas nie wyobraża sobie nie mieć zrobionych paznokci. I nie chodzi tylko o wyraźne bądź pastelowe kolory. Lakiery hybrydowe, żelowe, czy inne sprawiają, że mimo pracy fizycznej nie mamy wciąż wyszczerbionych  paznokci. Nadają im twardości. Moda ciągle się zmienia. Niedawno było modne pawie oko, dziś pastelowy frencz. Jednak nie zmienne jest to, że do salonów kosmetyczek wciąż przybywa klientek. A czy warto robić sobie pedicure Inowrocław? I czym tak właściwie jest?

Czym jest pedicure?

Manicure to zabieg kosmetyczny, któremu poddawane są paznokcie u rąk. Stosują go osoby, które pragną mieć ładniejsze paznokcie. Zabieg polega nie tylko na malowaniu, ale też na wyrównywaniu skórek i pielęgnowaniu płytki paznokci. Pedicure to zabieg podobny, jednak wykonywany przy paznokciach u stóp. Jednak korzysta z niego zdecydowanie mniej osób. Najczęściej w okresie letnim. Dlaczego? Wynika to z faktu, iż paznokcie u stóp na ogół schowane są w skarpetkach/rajstopach i butach. Większość roku nie eksponujemy swoich stóp. Dopiero gdy zbliża się lato i co za tym idzie zakładamy sandały zależy nam na pięknych paznokciach u stóp. Jednak wiele kobiet nawet wtedy nie korzysta z pedicure. Dlaczego? Ponieważ paznokcie u stóp narażone są na mniejszą ilość niszczących czynników niż paznokcie u rąk. Czy w takim razie warto chodzić do kosmetyczki na pedicure?

stylizacja rzęs Inowrocław

Pedicure, stylizacja rzęs Inowrocław i inne polecane zabiegi

To, czy warto zależy od możliwości danej osoby. Zarówno zabieg manicure, jak i pedicure kosztuje. Wiele osób uważa, że szkoda na to pieniędzy. Rzeczywiście, jeśli w domu się nie przelewa, lepiej samemu w miarę możliwości zadbać o piękne paznokcie u stóp. Jednak, jeśli mamy możliwości, warto wybrać się do kosmetyczki. Profesjonalnie zrobione paznokcie są prawdziwą ozdobą. Poza tym te od stóp rosną nam zdecydowanie wolniej, dzięki czemu ich efekt utrzyma się kilka miesięcy. Do równie popularnych zabiegów dołączyła stylizacja rzęs Inowrocław. Coraz więcej kobiet szykujących się na ważne uroczystości stawia na piękne rzęsy, które idealnie podkreślą oko.