Jak zatrudnić cudzoziemca

Jakie firmy najczęściej zatrudniają cudzoziemców?

W wielu przedsiębiorstwach brakuje rąk do pracy. Jest to coraz powszechniejszy problem. Znalezienie pracownika, który będzie pewny, że podejmie pracę na długi okres czasu jest bardzo trudne. Przedsiębiorcy oferują coraz to lepsze warunki pracy tak, aby zachęcić do składania CV. Kto najczęściej zatrudnia osoby do pracy z zagranicy? Jakie warunki muszą być spełnione?

Kto najczęściej zatrudnia pracowników z zagranicy?

Coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się na zatrudnianie pracowników z zagranicy – najczęściej z Ukrainy i Białorusi. Kto decyduje się na zatrudnianie pracowników spoza granic? Są to najczęściej firmy budowlane, produkcyjne czy gospodarstwa rolne. Ale brakuje również pracowników na wyższych szczeblach, również i tych kierowniczych.

Jak zatrudnić cudzoziemca? Warunki

Aby cudzoziemiec mógł podjąć pracę na terenie Polski niezbędne jest posiadanie przez niego zezwolenia na pobyt i pracę. Warunki, jakie wynikają z ustawy i które należy spełnić to:

  • posiadanie przez cudzoziemca praca do ubezpieczenia zdrowotnego;
  • wynagrodzenie, które jest wskazane przez podmiot powierzający wykonywanie pracy, nie może być niższe niż wynagrodzenie pracowników wykonujących w tym samym wymiarze czasu pracy pracę porównywalnego rodzaju lub na porównywalnym stanowisku;
  • posiadanie stabilnego i regularnego dochodu przez cudzoziemca, które wystarczy na pokrycie kosztów utrzymania siebie i rodziny,
  • posiadanie miejsca zamieszkania przez cudzoziemca.

Jak zatrudnić Ukraińca? Skorzystaj z profesjonalnej pomocy!

Zastanawiasz się jak zatrudnić cudzoziemca? Jak się do tego zabrać? Ten proces wiąże się z wieloma formalnościami. Dlatego, jeśli nie wiesz, jakie kroki podejmować po kolei, to wato skorzystać z profesjonalnej pomocy. Jest wiele agencji, które zajmują się zatrudnianiem pracowników z zagranicy. Agencje te dopasują odpowiedniego pracownika. Zdarza si ę tez często, że zagwarantują one, iż pracownik pozostanie na miejscu pracy przez określony czas.